logo

Balkon-ogródek wypełniony kwiatami

wtorek 5 czerwca 2018

Kolejny raz mamy przyjemność zaprosić naszych mieszkańców do udziału w konkursie na najładniej ukwiecony balkon-ogródek. Wszystkich chętnych do wzięcia udziału w konkursie zapraszamy do kontaktu z Administracją Spółdzielni.
Zgłoszenia przyjmujemy do dnia 15 lipca 2017r.
Rozstrzygniecie konkursu nastąpi w dniu 30 sierpnia 2017r.
Jak co roku dla właścicieli trzech najpiękniejszych balkonów-ogródków przewidzieliśmy atrakcyjne nagrody.
Szczegóły u administratorów osiedli.

Wymiana drzwi wejściowych przy ul. Piłsudskiego 80

piątek 10 listopada 2017

W październiku bieżącego roku wymieniono drzwi wejściowe do klatki schodowej w budynku przy ul. Józefa Piłsudskiego 80. Nowe drzwi zostały wykonane z aluminium i są częściowo przeszklone, co stanowczo poprawiło funkcjonalność. Doświetlona została dolna część klatki schodowej. Zlecono również remont wiatrołapu. Jednocześnie dokonano wymiany stolarki okiennej w pomieszczeniu wózkowni.

Remont opaski Osiedle „Polna” 2

wtorek 10 października 2017

Tuż przed okresem zimowym wykonano remont opaski przy budynku Osiedle „Polna” 2, Podstawowym zadaniem jest ograniczenie zawilgacania ścian fundamentu oraz ochrona cokołu budynku. Prace w swym zakresie obejmowały:
• rekultywacje terenu w sąsiedztwie budynku
• wylanie opaski betonowej
• wykonanie cokołu.

Parkingi rowerowe

czwartek 24 sierpnia 2017

Mieszkańcy poruszający się na jednośladach, to właśnie oni zgłosili zapotrzebowanie na taką infrastrukturę, dlatego parkingi powstały na każdym z naszych osiedli. Przede wszystkim uwzględniona została dogodność bezpiecznego pozostawienia rowerów przez dzieci i opiekunów w miejscach osiedlowych placów zabaw.

Nowe ławki na osiedlach

wtorek 22 sierpnia 2017

W wakacje rozpoczęliśmy wymianę ławek na naszych osiedlach. W ubiegłym roku zamontowaliśmy 25 sztuk nowych, wyprofilowanych ławek z oparciem. Na tym jednak nie kończy się wymiana. Kolejny etapem będzie ustawienie nowych siedzisk w kilkunastu innych miejscach.

Remont Placu Zabaw na Osiedlu Targowica

środa 2 sierpnia 2017

Po konsultacjach z mieszkańcami osiedla uzgodniono zakres zmian i remontu placu zabaw na Osiedlu „Targowica”. Opracowaliśmy dokumentację projektową. Przygotowany projekt obejmował wymianę niektórych urządzeń na nowe oraz dostawienie bezpiecznych i certyfikowanych urządzeń, ławek parkowych oraz kosza. Montażu dokonała wyspecjalizowana firma COMES z Szydłowca. Nowe wyposażenie zapewnia bezpieczny wypoczynek dzieciom w różnym wieku.

Nowe nasadzenia przy budynku ul. Mszczonowska 29

poniedziałek 24 lipca 2017

Przy budynku Mszczonowska 29 posadzono kilkanaście nowych roślin. Wśród nich są krzewy: tawuły japońskie, pęcherznice oraz drzewo z gatunku kasztanowiec czerwony. Rośliny utworzyły formę szpaleru osłaniającego przed kurzem i hałasem. Zieleń daje nie tylko możliwość odpoczynku i relaksu ale również pełni funkcje estetyczną.

Nowoczesna piaskownica Osiedle „Centrum”

poniedziałek 19 lipca 2017

Plac Zabaw na Osiedlu „Centrum” został wyposażony w nowoczesną piaskownicę dla najmłodszych. Zamontowano również elementy małej architektury takie jak drewniane ławki z oparciem, dające komfort dorosłym opiekunom.

Balkon-ogródek wypełniony kwiatami

poniedziałek 5 czerwca 2017

Kolejny raz mamy przyjemność zaprosić naszych mieszkańców do udziału w konkursie na najładniej ukwiecony balkon-ogródek. Wszystkich chętnych do wzięcia udziału w konkursie zapraszamy do kontaktu z Administracją Spółdzielni.
Zgłoszenia przyjmujemy do dnia 15 lipca 2017r.
Rozstrzygniecie konkursu nastąpi w dniu 30 sierpnia 2017r.
Jak co roku dla właścicieli trzech najpiękniejszych balkonów-ogródków przewidzieliśmy atrakcyjne nagrody.
Szczegóły u administratorów osiedli.

Remont elewacji w budynku Starostwo 10

wtorek 23 maja 2017

W miesiącu maju rozpoczął się drugi etap remontu elewacji oraz balkonów w bloku przy ul. Starostwo 10. Elewacja budynku w części od strony ulicy Kozietulskiego została już wykonana na nowo w ubiegłym roku. Obecnie trwają pracę mające na celu naprawę balkonów i elewacji północnej ściany szczytowej. Na lepsze zmieni się także kolorystyka. Budynek będzie się dużo lepiej prezentował i poprawi wizualnie estetykę otoczenia w tej części miasta.

Pasy zieleni przy budynku Mogielnicka 21

wtorek 23 maja 2017

W tym roku w okresie wiosennym wykonane zostały nasadzenia przy budynku Mogielnicka 21, od strony balkonów. Szpaler będzie miał za zadanie ograniczenie emisji spalin oraz hałasu z parkujących samochodów oraz tych które przejeżdżają ulicą Kozietulskiego. Posadzone krzewy pęcherznicy żółtej nie wymagają skomplikowanych zabiegów pielęgnacyjnych, szybko rosną i – co bardzo istotne są z grupy krzewów dość dobrze znoszących trudne warunki miejskie.

Rozstrzygnięcie konkursu na balkon-ogródek wypełniony kwiatami

poniedziałek 12 września 2016

W dniu 30 sierpnia br. nastąpiło rozstrzygnięcie konkursu „Najpiękniejszy balkon i ogródek”.
Nagrody otrzymali:

W kategorii balkony –
I miejsce balkon zlokalizowany w budynku przy ul. Niepodległości 15 (nagroda pieniężna 300,- zł);
II miejsce balkon zlokalizowany w budynku przy ul. Mogielnickiej 30 C (nagroda pieniężna 250,- zł);
III miejsce balkon zlokalizowany w budynku przy ul. Niepodległości 11 (nagroda pieniężna 200,- zł).

W kategorii ogródki –
I miejsce ogródek przy budynku Kasztanowa 28 (nagroda pieniężna 300,- zł);
II miejsce ex aequo dwa ogródki przy budynku Oś.Polna 5 (nagroda pieniężna 250,- zł);
III miejsce ogródek przy budynku Mogielnicka 30A (nagroda pieniężna 200,- zł).

Wszystkim uczestnikom konkursu serdecznie dziękujemy.

Balkon-ogródek wypełniony kwiatami

poniedziałek 27 czerwca 2016

Mamy przyjemność ogłosić konkurs dla mieszkańców naszej Spółdzielni na najładniej ukwiecony balkon-ogródek. Wszystkich chętnych do wzięcia udziału w konkursie zapraszamy do kontaktu z Administracją Spółdzielni.
Zgłoszenia przyjmujemy do dnia 15 lipca 2016r.
Rozstrzygniecie konkursu nastąpi w dniu 30 sierpnia 2016r.
Dla właścicieli trzech najpiękniejszych balkonów-ogródków przewidzieliśmy nagrody.
Szczegóły u administratorów osiedli.

Remont balkonów Polna

środa 4 maja 2016

Trwa kolejny etap remontów balkonów w naszych zasobach. Obecnie prace naprawcze trwają na budynku na Os. Polna bl. 1. Jeszcze w tym roku przystąpimy do remontu balkonów w budynku Os. Polna bl. 3, na czym zostaną zakończone prace związane z balkonami na tym osiedlu.

Remont elewacji Olimpijska 3

piątek 30 kwietnia 2016

W połowie kwietnia przystąpiliśmy do naprawy elewacji zachodniej ściany budynku przy ul. Olimpijskiej 3. Dokonano również naprawy murków oporowych przy garażach w przyziemiu - zostały pokryte siatką zbrojącą oraz tynkiem mozaikowym.

Kolejna zbiórka elektrośmieci

środa 28 kwietnia 2016

13 kwietnia br. przeprowadziliśmy cykliczną zbiórkę elektrośmieci. Od godziny 8 do 14 na parkingu przed biurem Spółdzielni można było nieodpłatnie oddać zużyty sprzęt elektroniczny. Kolejna taka akcja zaplanowana jest pod koniec roku Przypominamy, że Elektrośmieci nie wolno wyrzucać do zwykłego śmietnika, ponieważ grozi za to kara grzywny. O zakazie wyrzucania elektrośmieci do śmietnika informuje znak przekreślonego kontenera, umieszczony na urządzeniach RTV i AGD.

Nowy plac zabaw Olimpijska 3

środa 28 kwietnia 2016

Na terenie zieleni przy ul. Olimpijskiej 3 na wniosek większości mieszkańców został zmodernizowany plac zabaw. W dniu 19 kwietnia br. montażu nowych urządzeń dokonali pracownicy firmy "COMES". Zamontowano miedzy innymi zjeżdżalnie oraz piaskownicę z możliwością przykrycia.
Dla zachowania bezpieczeństwa dzieci otoczenie zostało wypełnione piaskiem zgodnie z wytycznymi producenta zabawek.
Mamy nadzieję, że metamorfoza dziedzińca budynku posłuży wiele lat i da wiele radości dzieciom.

Nowe opalisadowanie na Starostwie 10

poniedziałek 08 czerwca 2015

W maju została wykonana nowa palisada przy budynku Starostwo 10. Palisada to praktyczny element małej architektury do wyznaczania granic zieleni oraz wykańczania nawierzchni z kostki brukowej. Betonowe prefabrykaty charakteryzują się dużą estetyką, wytrzymałością i trwałością.

Podwyżka stawki za wywóz śmieci - aktualizacja

środa 11 marca 2015

Na walnym zebraniu Międzygminnego Związku Natura w dniu 20 lutego 2015 roku podjęto kolejną uchwałę, zmieniającą uchwałę z dnia 14 stycznia 2015 roku, o zmianie stawki za odbiór śmieci. Od 1 kwietnia br. każdy mieszkaniec terenu związku za odbiór śmieci segregowanych miesięcznie zapłaci 10 zł (aktualnie 7 zł), niesegregowanych zaś – 15 zł (aktualnie 14 zł).

Zbiórka elektrośmieci

środa 11 marca 2015

Zapraszamy do wzięcia udziału w kolejnej zbiórce elektrośmieci.

Elektrośmieci będzie można oddać w dniu 17 marca br. w godzinach 8.00 - 14.00.

Punkt będzie ulokowany przed budynkiem Spółdzielni przy ul. Mogielnickiej 30D.

Podwyżka stawki za wywóz śmieci

piątek 16 stycznia 2015

Na walnym zebraniu Międzygminnego Związku Natura (w skład wchodzą gminy Grójec, Warka, Jasieniec, Promna, Goszczyn, Chynów, Błędów, Belsk Duży), które miało miejsce 14 stycznia 2015 roku, podjęto uchwałę o podniesieniu stawki za odbiór śmieci. Od 1 kwietnia br. każdy mieszkaniec terenu związku za odbiór śmieci segregowanych miesięcznie zapłaci 9 zł (aktualnie 7 zł), niesegregowanych zaś – 16 zł (aktualnie 14 zł).

Wycinka wierzby na osiedlu Centrum

czwartek 15 stycznia 2015

W dniu 15.01.2015r. na osiedlu Centrum rozpoczęte zostały prace związane z usunięciem drzewa gatunku wierzba biała, znajdującego się przy budynku Niepodległości 13A.

W ostatnich latach mieliśmy kilka przypadków odłamania się dużych konarów drzewa podczas wichur. Odbieraliśmy od mieszkańców liczne sygnały o obawie o własne zdrowie oraz mienie. Próbowaliśmy podjąć próbę uratowania wierzby poprzez wykonanie cięć pielęgnacyjnych i korygujących. Niestety pomimo naszych usilnych starań zagrożenia odłamującymi się konarami nie udało się wyeliminować, ze względu na zły stan zdrowia drzewa. Mając na uwadze bezpieczeństwo mieszkańców wystąpiliśmy z wnioskiem do Urzędu Gminy i Miasta w Grójcu o zezwolenie na jego usunięcie.

Oględziny przeprowadzone przez pracownika Wydziału Ochrony Środowiska UGiM Grójec potwierdziły zasadność wniosku i dały podstawę do wydania decyzji o zezwoleniu na usunięcie drzewa.

Kolejne węzły na os.Centrum zmodernizowane

czwartek 20 listopada 2014

W dniu wczorajszym zakończono wymianę węzłów cieplnych w budynkach przy ul. Niepodległości 7A, 11, oraz 15. W najbliższym czasie planowane są wymiany węzłów cieplnych w budynkach przy ul. Niepodległości 17 i 19.

Nowe węzły cieplne na os.Centrum

środa 5 listopada 2014

W dniu wczorajszym zakończono wymianę węzłów cieplnych w budynkach przy ul. Jana Pawła II 5 oraz 5a. W najbliższym czasie planowane są wymiany węzłów cieplnych w budynkach przy ul. Piłsudskiego 6, 6b oraz przy ul. Niepodległości 7a, 11, 15.

Węzeł cieplny to zespół urządzeń łączących sieć cieplną (z kotłowni miejskiej) znajdującą się na zewnątrz budynku z instalacją wewnętrzną służącą do ogrzewania budynku i wytwarzania ciepłej wody. Koszt modernizacji węzła cieplnego wynosi kilkadziesiąt tysięcy złotych. Łączny koszt modernizacji węzłów cieplnych to kwota przekraczająca 1,5 mln zł.

Spółdzielnia nie dysponuje tak dużymi środkami finansowymi, dlatego też Zarząd Spółdzielni mając na uwadze dobro wszystkich mieszkańców, podjął rozmowy z aktualnym dostawcą ciepła z kotłowni miejskiej firmą Celsium Sp. z o.o. odnośnie modernizacji naszych węzłów cieplnych. W wyniku przeprowadzonych negocjacji ustalono, że koszty modernizacji i konserwacji węzłów poniesie dostawca ciepła. Dzięki temu będziemy mogli przeznaczyć środki finansowe zgromadzone na funduszu remontowym na inne niezbędne prace remontowe.

Grabienie liści

poniedziałek 27 października 2014

Jak co roku o tej porze odbyła sie akcja grabienia liści. Z pomocą wolontariuszy z Dobrego Serca udało się uporządkować liście na wszystkich osiedlach.

Dziękujemy wszystkim biorącym udział w pracach porządkowych na naszych osiedlach.

Przycinka drzew na os.Centrum

środa 15 października 2014

Prowadzimy zabiegi pielęgnacyjne wysokiego drzewostanu na Terenie Os. Centrum

Prace mają na celu utrzymywanie formowanego kształtu korony drzewa, usuwanie gałęzi obumarłych, nadłamanych lub wchodzących w kolizje z obiektami budowlanymi lub urządzeniami technicznymi.

Zbiórka elektrośmieci

piątek 26 września 2014

Zapraszamy do wzięcia udziału w kolejnej zbiórce elektrośmieci.

Elektrośmieci będzie można oddać w dniu 01 października br. w godzinach 8.00 - 14.00.

Punkt będzie ulokowany przed budynkiem Spółdzielni przy ul. Mogielnickiej 30D.

Remont instalacji odgromowej

poniedziałek 22 września 2014

W zeszłym tygodniu wykonaliśmy remonty instalacji odgromowych.

Remontów dokonano w budynkach:

Niepodległości 7, 7A, 11,13, 13A, 17, 19
Jana Pawła II 5, 5A
J. Piłsudskiego 6, 6A, 6B, 80

Do końca tego roku zaplanowano jeszcze remont instalacji odgromowej w budynkach Os. Polna 1-10.

Remont balkonów na os. Polna

poniedziałek 15 września 2014

Na Osiedlu Polna trwa remont balkonów. Zakres prac obejmuje:
naprawę płyty balkonowej wraz z uszczelnieniem, wykonanie nowej wylewki cementowej, wymianę obróbek blacharskich, podwyższenie barierki balkonowej do wymaganej wysokości oraz malowanie całego balkonu. Do tej pory wyremontowaliśmy balkony w blokach nr 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10.

Obecnie remont trwa w bloku nr 2, gdzie zgodnie z harmonogramem prace zakończą się w listopadzie. W przyszłym roku planujemy wyremontować balkony w blokach nr 1 i 3.

Rozstrzygnięcie konkursu "Balkon wypełniony wiosną""

czwartek 17 lipca 2014

Dnia 15 lipca br. komisja w składzie:

 • Teresa Jakubiak – członek Rady Nadzorczej
 • Maria Kalinowska- członek Rady Nadzorczej
 • Małgorzata Molenda- członek Rady Nadzorczej
 • Elżbieta Łoska- administrator osiedli
 • Sebastian Cybulski- administrator osiedli

rozstrzygnęła konkurs "Balkon wypełniony wiosną".

Poniżej prezentujemy zwycięzców i nagrody:

 • I miejsce ex aequo – balkony zlokalizowane w budynkach Mogielnicka 21 i Mszczonowska 35C - po 400 zł
 • II miejsce ex aequo – balkony zlokalizowane w budynkach Niepodległości 11 i Mogielnicka 21 – po 300 zł
 • III miejsce – balkon w budynku przy ul. Piłsudskiego 6 - 200 zł

Sponsorzy nagród:

 • Inwestbud Holding Sp. z o.o.
 • Spółka Usługowo Handlowa „Kominiarz” Kielce
 • Klucz Serwis
 • Instalatorstwo Elektryczne Bogdan Modliński
 • „Kop- Trans” Kamil Słomka
 • Sprzątanie wnętrz Magdalena Paszkowska
 • Zakład Remontowo Budowlany Tadeusz Swiątkiewicz

Wszystkim uczestnikom konkursu oraz sponsorom nagród serdecznie dziękujemy.

Zarząd SM SAMOPOMOC

Galeria

Osiedlowy Dzień Dziecka

poniedziałek 2 czerwica 2014

W dniu 1 czerwca z inicjatywy Wolontariatu Dobre Serce hucznie świętowaliśmy Dzień Dziecka. Z tej okazji na Osiedlu Polna dzieci wzięły udział w specjalnie zorganizowanej zabawie. Przygotowano wiele ciekawych konkursów sportowych okraszonych nagrodami w postaci sprzętu sportowego oraz słodyczy. Zawody cieszyły się dużym zainteresowaniem, a rywalizacja była bardzo zacięta. Dla wszystkich uczestników festynu nie zabrakło smacznych lodów, napojów oraz jabłek.

Nagrody rzeczowe dla dzieci ufundowała nasza Spółdzielnia, a słodycze firma Ferrero z Belska Dużego. Jabłka dostarczyła grupa producencka Agroserw, natomiast balony zapewnił grójecki Balmax. Nad oprawą muzyczną oraz grami i zabawami czuwali państwo Ula i Karol Pietrzak wspierani wolontariuszami z Dobrego Serca. Patronat medialny objęło Radio Mazowsze.

Gwoździem programu okazał się niespodziewany przyjazd członków grójeckiego klubu motocyklowego COBRA. Zarówno potężne motory jak i ich właściciele wzbudzili ogromne zainteresowanie dzieci oraz rodziców. Cała impreza odbywała się w atmosferze fantastycznej zabawy przy akompaniamencie wszechobecnego dziecięcego śmiechu.

Galeria

Korekta drzew przy Olimpijskiej 3

poniedziałek 5 maja 2014

Na wniosek Spółdzielni, tuż przed weekendem majowym, GOS Mazowsze dokonał korekty drzewostanu rosnącego na terenie boiska miejskiego przy budynku Olimpijska 3.

W akcji udział wzięli Strażacy z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Grójcu. Niezbędny okazał się specjalistyczny sprzęt w postaci wysięgnika.

Skierowaliśmy prośbę do GOS Mazowsze o dokonanie wycinki z powodu zagrożenia jakim mogły być obłamujące się konary ze wspomnianego drzewostanu. Mogło dojść do dotkliwych uszkodzeń aut mieszkańców Olimpijskiej 3 parkujących w tym miejscu.

Fitness pod chmurką

czwartek 29 kwietnia 2014

W ostatni piątek na osiedlach Polna, Centrum i Targowica zostały zamontowane przyrządy do ćwiczeń. Na każdym z ww. osiedli można ćwiczyć na 4 urządzeniach. Projekt został w całości sfinansowany przez dostawcę ciepła do naszych budynków firmę Energetyka Cieplna miasta Skarżysko Kamienna sp. z o.o. Montażu urządzeń dokonała firma FIT PARK.

NZaraz po zamontowaniu urządzeń z ogromną radością mogliśmy zaobserwować jak dużym powodzeniem cieszyły się zamontowane zestawy. Zarówno wśród młodzieży jak i osób starszych. Mamy nadzieję, że siłownie te pozytywnie wpłyną na zdrowie naszych mieszkańców.

Dziękujemy firmie Energetyka Cieplna miasta Skarżysko Kamienna sp. z o.o. za sfinansowanie tego projektu, a wszystkich mieszkańców, bez względu na wiek, zapraszamy do częstego korzystania z urządzeń.

Galeria

Remont dachu w Jasieńcu. Topolowa 3

wtorek 15 kwietnia 2014

W tym miesiącu rozpoczęliśmy remont dachu w budynku przy ul. Topolowej 3 w Jasieńcu. Do tej pory wymieniliśmy wszystkie obróbki blacharskie oraz rynny i rury spustowe.

Na całym dachu położymy nową papę termozgrzewalną, a także wymienimy wszystkie obróbki blacharskie oraz rynny i rury spustowe.

Remont dachu - Piłsudskiego 6B

wtorek 15 kwietnia 2014

Zakończyliśmy remont dachu w budynku przy ul. Piłsudskiego w Grójcu. Dach zyskał nowe pokrycie papą termozgrzewalną. Naprawiliśmy koryta i obróbki dekarskie.

Dodatkowo wyremontowaliśmy kominy oraz dociepliliśmy stropodach.

Zbiórka elektrośmieci

środa 9 kwietnia 2014

W dniu dzisiejszym od wczesnych godzin porannych na placu przed budynkiem Spółdzielni pojawiali się mieszkańcy oddając zużyte telewizory, magnetofony, odkurzacze, sprzęt komputerowy, radia itp. Ta cykliczna akcja kolejny raz wzbudziła ogromny odzew ze strony naszych mieszkańców. Przyniesione elektrośmieci ledwo pomieściliśmy na specjalnie przygotowanej przyczepie.
Jeszcze raz wszystkim serdecznie dziękujemy za tak duże zaangażowanie i udział w zbiórce. Działania jak to służą zarówno nam wszystkim jak i środowisku.

Pismo w sprawie sortowania śmieci

poniedziałek 7 kwietnia 2014

Poniżej prezentujemy pismo wysłane do Związku "Natura" w sprawie sorotowania śmieci na naszych osiedlach.

Protokół z Walnego Zgromadzenia

poniedziałek, 31 marca 2014

W zakładce "Prawo" umieściliśmy informacje nt. Protokołu z Walnego Zgromadzenia Członków Spółdzielni, które odbyło się w dniu 28 czerwca 2013 roku.

Awaria wodociągu

poniedziałek, 10 marca 2014

W zeszłym tygodniu dwukrotnie doszło do awarii wodociągu na Osiedlu Centrum. W pobliżu budynku Niepodległości 17 na trawniku pracownicy Spółdzielni zauważyli pojawiające się (mimo braku opadów) kałuże wody.

Zarówno w pierwszym jak i drugim przypadku usunięcie awarii i związane z nimi przerwy w dostawie wody na tym osiedlu nie trwały dłużej niż 3h.

Cięcia korygujące zieleń na targowicy

piątek, 28 lutego 2014

Kończy się zima więc nadszedł odpowiedni czas na cięcia: korygujące, sanitarne i prześwietlające zieleń. Poprzez takie działanie osiągniemy szybszą rekonstrukcję zdeformowanych drzew, jednocześnie uruchomimy procesy w celu zwiększenia walorów dekoracyjnych. W okresie cięcia kiedy drzewa nie mają liści można odnieść wrażenie, że są przycięte zbyt mocno, a cała operacja wydać się drastyczną, ale po czasie nadają efektowną formę, zapewniając drzewom zdrowie i odpowiedni kształt.

Przy wykonywaniu powyższych zabiegów kierowaliśmy się także prośbami i sugestiami mieszkańców, którym konary przysłaniały światło wpadające do ich mieszkań.

Malowanie klatek schodowych, wymiana instalacji elektrycznych

czwartek, 27 lutego 2014

W tym roku planujemy odnowienie kilkunastu klatek na osiedlu Polna począwszy od budynku Os.Polna 2. Rozpoczęcie prac malarskich musiało zostać poprzedzone uporządkowaniem na klatkach wszystkich przewodów elektrycznych – niskoprądowych (telefony, tv kablowa, internet).

Jednocześnie w budynku Os Polna 10 prowadzimy wymianę starych instalacji WLZ (wewnętrzne linie zasilania). Budynki od nowości wyposażone zostały w aluminiowe przewody, które dziś już nie spełniają swoich funkcji. Są zbyt cienkie w stosunku do potrzeb mieszkańców, którzy posiadają w domach o wiele więcej urządzeń elektrycznych niż 40 lat temu. Stare instalacje pod wpływem temperatury zaczynają się topić i kruszyć co często powoduje zwarcia. W następnej kolejności nowe miedziane WLZ położone zostaną w budynkach Os. Polna 4 i Mogielnicka 21.

Wiosenne porządki

czwartek, 27 lutego 2014

Dnia 20 lutego br. odbyła się akcja sprzątania osiedli. Kilkanaście osób grabiło trawniki i zbierało pozostałe przez zimę resztki liści. Była to wspólna akcja Wolontariatu Dobre Serce oraz Spółdzielni. W pierwszej kolejności posprzątaliśmy osiedla Polna i Targowica, W najbliższym czasie "uczesane" zostaną osiedla Sady i Centrum.

Bardzo dziękujemy za pomoc wszystkim przybyłym wolontariuszom, a w szczególności Pani Urszuli Pietrzak z Wolontariatu "Dobre Serce".

Remont dachu w Jasieńcu - cenna inicjatywa mieszkańców

środa, 26 lutego 2014

Od dłuższego czasu zarówno Zarząd Spółdzielni jak i sami mieszkańcy budynków przy ul. Topolowej w Jasieńcu mają świadomość, iż pokrycia dachów w budynkach są w złym stanie technicznym i wymagają remontów. Według Działu Technicznego Spółdzielni aby przywrócić dachy do właściwego stanu niezbędne jest wykonanie następujących prac:

- naprawa pokrycia dachowego wraz z dociepleniem stropodachów wełną mineralną;
- remont kominów oraz wymiana obróbek blacharskich, rynien i rur spustowych, wyłazów dachowych

Niestety brak wystarczających środków na funduszu remontowym poszczególnych budynków (wysokość odpisu na fundusz remontowy w tych budynkach wynosi 0,95 zł za m kw) uniemożliwiał szybkie wykonanie remontu dachów.

Dlatego też Zarząd z zadowoleniem przyjął inicjatywę mieszkańców budynku Topolowa 3, którzy wyrazili chęć przyspieszenia niezbędnych prac poprzez podwyższenie funduszu remontowego. Część mieszkańców zgodziła się na podwyższenie stawki do 1,95zł/m kw., pozostali natomiast zadeklarowali jednorazowo pokryć koszt remontu przypadający na ich lokal.

Mając nadzieję, że inicjatywa mieszkańców budynku Topolowa 3 znajdzie uznanie również wśród mieszkańców pozostałych budynków przy ul. Topolowej w Jasieńcu, Zarząd Spółdzielni przygotował dla nich propozycję zwierającą podobne rozwiązanie.

Postawa mieszkańców z jaką mamy do czynienia w opisanym wyżej przypadku świadczy o ich głębokiej świadomości problemów z jakimi wiąże się zarządzanie budynkami i jest jak najbardziej godna pochwały oraz odnotowania co niniejszym z przyjemnością czynimy.

Ważne telefony

Sekretariat
(48) 664 25 52
(48) 664 30 97

Administracja
(48) 664-04-66

Telefon alarmowy - dni powszednie
w godz. 16.00-20.00
kom. 503 055 576

Dyżur w weekendy i święta
w godz. 09.00-17.00
kom. 510 112 691

Konta bankowe

PKO BP S.A. IO RADOM
66 1020 4317 0000 5702 0018 0331

Bank Spółdzielczy w Białej Rawskiej
18 9291 0001 0083 6856 2000 0010